O co chodzi?

O co w tym wszystkim chodzi?

To podróż, która łamie wszelkie formy. Chodzi o pot, piach, adrenalinę i surowe, ciężkie przeprawy. Rajd zabierze Cię do miejsc, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś, nie myśląc nawet o tym, że pewnego dnia je odwiedzisz! Przejedziemy całą Północną Afrykę, rozpoczynając od Tunezji i nie zatrzymując się, dotrzemy do Beninu. Mamy zatem przed sobą 17 wyczerpujących, ale niezapomnianych dni. A co najważniejsze, łączymy przyjemne z pożytecznym. Po drodze pomagamy lokalnym szkołom i organizacjom charytatywnym.

Jaki jest pomysł na rajd?

Jednym zdaniem, ideą Rajdu Trans Sahara jest “minimalna pomoc dla osiągnięcia maksymalnego efektu”. Oznacza to, że nie będziesz podążać za żółtym parasolem przewodnika, który co chwilę będzie liczył, czy stan osobowy wycieczki się zgadza.

Oczywiście, przejeżdżamy wcześniej trasę, aby przygotować szereg rad i wskazówek, ale to od Ciebie ostatecznie zależy, czy dojedziesz do mety. Trans Sahara to rajd zmotoryzowany, więc musisz posiadać swój własny pojazd. Jaki? Twój wybór. Może to być nawet motorower, jeśli jesteś pewien że zniesiesz trudy podróży.

Zaplanowana trasa jest naprawdę niezwykła i zabiera Cię przez wyboiste drogi na środku pustyni, z dala od ludzi. Prawdopodobnie będziesz musiał sam dokonywać drobnych napraw, więc przynajmniej zabierz zapasowe koło (lub dwa). Każdy dzień rajdu kończy się w obozie, jak Ci się uda to w hotelu. Ale tak naprawdę, to tylko nasze zalecenia – możesz spać gdziekolwiek chcesz (ale nie licz na to, że znajdziesz 5 * hotel po drodze). Pamiętaj jednak, że wieczorne, wspólne obozowiska to miejsce wymiany doświadczeń i szeroko rozumianej integracji zespołów.

Sahara ma więcej do zaoferowania, niż można sobie wyobrazić. Krajobrazy zapierają dech w piersiach, miejscowi ujmują za serce, a piasek dostanie się nawet do Twojej bielizny. To będzie długi i ciężki rajd, ale jednocześnie jedna z najbardziej zadziwiających rzeczy, których w życiu dokonasz.

Kiedy i dlaczego?

Jeśli chodzi o drugą część pytania: tyle odpowiedzi, ilu uczestników. Aby zobaczyć nowe miejsca, aby uniknąć codziennej harówki współczesnego życia, poznać nowych ludzi – lista jest długa. Ostatecznie, celem Rajdu jest odkrywanie. Poznasz nowe miejsca i ludzi, a przez to odkryjesz nowe sposoby patrzenia na świat, również patrzenia na siebie. Większość rzeczy, które zdarzą się Wam po drodze, będą zupełnie nowe i nieoczekiwane. Przygoda otworzy Twoje oczy. Będzie intensywnie. Będzie radośnie. To będą prawdziwe, ekstramalne wakacje.