Informacje

Pojazdy

Przede wszystkim, powinieneś mieć jakikolwiek pojazd zanim rozważysz zapisanie się na rajd. Nie ma ograniczeń co do pojazdów – możesz przyjechać czymkolwiek co jeździ, ważne żebyś miał na to stosowne uprawnienia. Może to być drogi i nowoczesny samochód terenowy. Nie spodziewaj się jednak serwisów na miejscu, które podepną go pod komputer! Poza tym, prędkość nie jest najważniejszym czynnikiem. W rajdzie bardziej chodzi o wytrzymałość, przygotowanie, sprawną nawigację i szereg innych umiejętności przetrwania. Pamiętaj, że będziesz w zasadzie mieszkał w tym, pod tym lub na tym pojeździe przez 3 tygodnie – wybierz więc mądrze.

Jak się zapisać?

Możesz zrobić wstępną rejestrację udziału w Rajdzie Trans Sahara poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Rejestracja nie jest wiążąca, a jedynie wstępnie gwarantuje miejsce w rajdzie. Twój wniosek będzie rozpatrzony i zarejestrowany w naszym systemie, ale udział będzie potwierdzony TYLKO po uiszczeniu wpisowego. Otrzymasz informacje o kolejnych krokach, wraz z informacjami o płatności, po wstępnej rejestracji.

Kategorie

Istnieją dwa sposoby uczestnictwa w Rajdzie Trans Sahara: competition i touring. Twoja pierwsza decyzja – który wybierasz?

Competition

Jeśli zapiszesz się do tej kategorii, staniesz w szranki z innymi zespołami, codziennie próbując zdobywać punkty i starając się wygrać. Przede wszystkim, zespoły muszą dotrzeć do codziennego obozu w wyznaczonym, oficjalnym terminie. Ale będą też zadania po drodze, zarówno sprawdzające Twoje umiejętności, jak i typowe wyzwania geocachingu. Punkty przyznawane są za ukończone zadania. Zwycięska drużyna – ta, która uzbiera najwięcej punktów, zostanie ogłoszona podczas ostatniej imprezy w Grand Popo. Oprócz pucharu, zwycięzcy dostaną darmowy wstęp dla 2 osób na 2012 Deccan Odyssey Autorickshaw Challenge, niesamowity i szalony wyścig rikszami po Indiach.

Kategoria competition nie jest dostępny w roku 2011!

Touring

W tej kategorii nie ma żadnych zasad, nie ma czasu i punktów – nie znaczy to jednak, że jest proste! Jedyną rzeczą, która liczy się w kategorii „touring” jest to, co przeżyjesz sam w tym dniu. Zespoły mogą same wybrać trasę, a nawet pomijać etapy, jeśli chcą zobaczyć coś na własną rękę. Celem jest tutaj podróż sama w sobie, ale też uczestnictwo w imprezach charytatywnych.